Ziarul de Gardă
Peste 11 mii de persoane au fost angajate în câmpul muncii în primele luni ale anului, cu ajutorul Agenției pentru Ocuparea Forței de Muncă
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM) anunță că, de la începutul anului 2026, peste 11 mii de persoane aflate în căutarea unui loc de muncă au fost ajutate să-și găsească un loc de muncă. Dintre acestea, 3417 sunt șomeri (31,1%) și 227 șomeri-zilieri sau șomeri angajați pe perioadă determinată până la 3 luni,...