Reacția PSRM după ce Olga Cebotari a demisionat din cadrul Comitetului Executiv Politic

Reacția PSRM după ce Olga Cebotari a demisionat din cadrul Comitetului Executiv Politic
Deputata Partidului Socialiștilor, Olga Cebotari, și-a anunțat retragerea din Comitetul Executiv Politic (CEP) al formațiunii, invocând nemulțumiri legate de modul în care a fost extinsă componența acestui organ de conducere. Într-o postare publicată pe 21 iunie, parlamentara a afirmat că decizia de includere în CEP a deputaților Zinaida Greceanîi și Bogdan Țîrdea a fost pregătită …
Citește articolul complet Înapoi