Armata Națională va desfășura exerciții de pregătire a rezervei Forțelor Armate, începând cu luna iulie, în diferite centre de instruire de pe teritoriul țării

Armata Națională va desfășura exerciții de pregătire a rezervei Forțelor Armate, începând cu luna iulie, în diferite centre de instruire de pe teritoriul țării
Rezerviștii Forțelor Armate vor participa la antrenamente de instruire în lunile iulie, septembrie și octombrie, anunță Ministerul Apărării. Antrenamentele au drept scop verificarea aptitudinilor rezerviștilor, precum și familiarizarea acestora cu tehnica, echipamentul și armamentul nou din dotarea Armatei Naționale. Activitățile, cu durata de cinci zile, vor avea loc la diferite centre de instruire de pe întreg teritoriul țării. Rezerviștii selectați pentru participare vor fi invitați la Centrele...
Citește articolul complet Înapoi