Cei trei polițiști de la IP Botanica cercetați pentru abuz de serviciu, plasați în arest preventiv

Cei trei polițiști de la IP Botanica cercetați pentru abuz de serviciu, plasați în arest preventiv
Trei angajați ai Inspectoratului de Poliție Botanica, cercetați într-un dosar de abuz de serviciu, au fost plasați în arest preventiv pentru 30 de zile, printr-o decizie a Judecătoriei Chișinău, sediul Ciocana. Potrivit Centrului Național Anticorupție, aceștia ar fi însușit o parte din banii ridicați de la o persoană aflată în custodia lor, profitând de starea de vulnerabilitate a acesteia.
Citește articolul complet Înapoi