Ziarul de Gardă
Un bărbat, trimis în judecată pentru contrabandă cu un arsenal de arme și explozibili. Riscă până la 17 ani de închisoare
Un bărbat de 42 de ani a fost trimis în judecată fiind învinuit de deținere ilegală și contrabandă cu arme, muniții, dispozitive militare și materiale explozive, a anunțat luni, 22 iunie, Procuratura Generală (PG). Potrivit rechizitoriului, învinuitul, împreună cu alte persoane care sunt în curs de identificare, a organizat și a realizat în mod repetat introducerea ilegală pe teritoriul...