Medic anestezist-reanimatolog, trimis pe banca acuzaților pentru malpraxis comis la Spitalul Raional Comrat

Medic anestezist-reanimatolog, trimis pe banca acuzaților pentru malpraxis comis la Spitalul Raional Comrat
Un medic anestezist-reanimatolog din cadrul Spitalului Raional Comrat, învinuit de încălcarea din neglijenţă a regulilor de acordare a asistenţei medicale, care a cauzat decesul pacientului a fost trimis în judecată, anunță marți, 23 iunie, Procuratura Generală (PG). Potrivit unui comunicat, pe 19 ianuarie 2025, un pacient, în vârstă de 47 de ani, a fost adus la...
Citește articolul complet Înapoi