Un medic din Comrat, trimis pe banca acuzaților după moartea unui pacient

Un medic din Comrat, trimis pe banca acuzaților după moartea unui pacient
Procuratura UTA Găgăuzia anunță finalizarea urmăririi penale și trimiterea în instanța de judecată a cauzei în privința unui medic anestezist-reanimatolog de la Spitalul Raional Comrat, acuzat de încălcarea din neglijență a regulilor de acordare a asistenței medicale, faptă care ar fi dus la decesul unui pacient. Potrivit procurorilor, cazul vizează un incident produs în data …
Citește articolul complet Înapoi