Doi polițiști de patrulare, care activau pe traseul R 6, în satul Grigorăuca, raionul Sângerei, au fost loviți violent de un Volkswagen. Ambii polițiști se aflau pe acostament, alături de mașina de serviciu care staționa regulamentar cu semnalele luminoase conectate. „Starea ambilor colegi este extrem de gravă, fiind transportați la spital”, anunță poliția. jQuery(function() {
jQuery('.media-block video').each(function(index) {
var $vid = jQuery(this);
var tmpVideoUrl = $vid.attr('src');
var tmpVideoId = 'jmd-vod-' + index;
$vid.replaceWith(
'<video id="' + tmpVideoId + '" class="video-js vjs-jmd vjs-fluid vjs-big-play-centered" controls preload="auto"' +
(index === 0 ? ' poster="https://static.cdn.jurnaltv.md/superdesk/20260623150628/de6d8892-0e0b-4fe4-83ec-81e90d50bf80.jpg"' : '') +
'><source src="' + tmpVideoUrl + '" type="video/mp4">'
);
(window.JmdPlayer=window.JmdPlayer||{})._q=window.JmdPlayer._q||[];
window.JmdPlayer._q.push([tmpVideoId, { preroll: true, midroll: true }]);
...
Jurnal.md
Accident rutier în raionul Sângerei; Doi polițiști de patrulare au fost internați în stare gravă